До найпопулярніших маршрутів для сплавів на байдарках та каяках у Києві та околицях відносяться сплави по Десні та сплави по Дніпру. А ми вам розповімо про інші, менш популярні, але не менш цікаві річки. Останнім часом ми розвідали маршрути для сплавів малими річками, і хочемо поділитися інформацією з вами:
Приплив Дніпра, від Конча-Заспи до Українки, сплав можна розпочинати вже за 20 км за Києвом. Тут можна робити радіальні метали по протоках і навколо островів. Течії майже немає, але є нескладні перенесення дамб. Особливо мальовничі протоки, що поросли очеретами. Ну і на гарні будинки цікаво буде подивитись. Річка є глибокою і підходить для сплаву навіть на рафтах.
Це рукав Десни, але річка зовсім не схожа на Десну і відноситься до малих річок. Друга назва – річка Рать. Цей рукав утворює на Десні острів Любичів, що є найбільшим річковим островом в Україні. Довжина річки лише 22 км. Чудовий одноденний маршрут. Навесні та на початку літа придатна для сплаву на байдарках. Наприкінці літа річка меліє і проходить тільки на одномісних каяках та САПах.
Вже багато киян знають про цю річку, завдяки змаганням Бобер Рейс та зручності переходу по ній на байдарках у Дніпро. Але якщо раптом хто ще не знає, приходьте на прокат каяків SUP Kayak Club у Х-парку або записуйтесь на ранкове катання по Десенці та Бобрівні у Києві. Довжина річки лише 2 км. Вона поділяє острів Муромець і з'єднує Дніпро із Десенкою. Влітку там справжні джунглі «Амазонки», але навіть у найспекотніший час річка проходить на каяках та SUP. Це природоохоронна територія під назвою "Урочище Бобрівня", що включає луги, що премикають до Бобрівні, і лісосмуги на півдні острова Муромець. В Урочищі Бобрівня мешкає не менше 10 видів риб, дикі качки, черепахи, бобри, ондатри, видри, борсуки, кроти, горностаї, їжаки, ласки, лісові тхори, кам'яні куниці.
Це унікальний та незаслужено малопопулярний маршрут для сплаву. Умовно маршрут каналом КВХ можна розділити на дві частини: Ровжі – Лебедівка та Лебедівка-Осещина. Спортсмени-каякери зможуть здолати маршрут за один день.
Сплав від Ровжів до Лебедівки – це справжня екстремальна пригода. Спочатку річка широка, а сосновий ліс, що росте по берегах, нагадує канадські пейзажі, є ділянки з очеретяними чагарниками, але через них проходить добре видна протока, так що очерету проблем для сплаву не представляють. Але незабаром починаються завали, які стають справжньою екстремальною перешкодою. За різного рівня води завали проходяться по-різному, але без обносів точно не обійдеться.
Сплав від Лебедівки до Осещини – це релакс-сплав по широкому каналу, на берегах чергуватимуться вілли та ліс, атмосфера дуже тиха та розслаблююча.
Це невелика річка – права притока Дніпра – протікає під трасою Київ-Харків та тече через поля до Переяслава. Згадки про річку Трубіж часто зустрічаються в підручниках з історії і зовсім не зустрічаються в туристичних путівниках через сильне зарегулювання русла річки для поливу сільгосп полів. Багато ділянок річки дуже мальовничі і підходять для сплаву за красою, шириною та глибиною. Але річка перегороджена греблями, через які вода застоюється і утворюються ділянки від 10м до 2-3 км, покриті щільним шаром зеленої ряски, де річка стає більше схожою на болото. Чи варто вирушати на сплав на річку Трубіж? Влітку немає, а ось восени на каяку можна йти. Потрібно готуватися до частих обносів дамб і до того, що рибалки будуть дуже здивовані, побачивши каякера.
Вирушаючи на сплав новим маршрутом, навіть якщо це біля міста і ви припускаєте, що там нічого складного бути не може, завжди заздалегідь ознайомтеся з картою, вивчайте проблемні місця, беріть із собою засоби для забезпечення безпеки на сплаві та для надання першої допомоги.