Снов - річка з напрочуд чистою водою, мальовничими ландшафтами, безліччю археологічних пам'яток на берегах, а також багатою та цікавою історією. На берегах Снову любили відпочивати письменники, поети та художники.
На річці Снов безліч дуже цікавих маршрутів для байдаркових походів
Подивіться на картини Тараса Шевченка. Потім на Снов. Потім знову на картини Тараса. Нічого не помітили? А ось кажуть, така разюча подібність пейзажів саме тому, що багато своїх творів Тарас Григорович створював прямо тут, на берегах цієї мальовничої річки Снов. І ви самі, коли побачите велику кількість зелені, що зачаровує перебіг річки - захочете взяти в руки фарби, ну або хоча б телефон з камерою і сфотографувати побачене.
Безліч стариць і рукавів, заболочених заток, приваблюють себе спокоєм, неспішною риболовлею і можливістю позасмагати на водному матраці (а краще, на байдарці). Так як Снов річка не глибока, близько трьох метрів глибини, то десятки видів риби знаходять місце і для погрітися і для сховатися на глибині. І того маємо можливість зловити: золотистого карася, окуня, ляща та щуку. До того ж, цією річкою проходить частина кордону між Росією та Україною - тут можна знайти собі екстремальних розваг (звичайно жарт). Ця ділянка водного кордону становить цілих 20 км і суворо охороняється прикордонними службами.
Сплав по Снову - це релакс у його чистому вигляді. Широка річка з швидкою течією. Безліч рукавів, заплав, килими з білих лілій та жовтого латаття - ідеальні для спокійного сплаву та фотосесій. Кажуть, тут можна сплавлятися навіть на матраці :) Але ми робитимемо це на байдарках. Сплав на байдарках по Снову - це можливість насолодитися безлюдними берегами річки, накупатися в чистій воді і спостерігати красиві заходи сонця.
На Снові будь-який корпоратив можливий: квести, гонки, орієнтування або навпаки - більш спокійний, "матрацний" сплав: купання на безлічі пляжів, читання книг, волейбол і тихий вечір у багаття. Знаєте, наскільки ефективні “летучки” та збори на природі? Спробуйте провести планерку поза конференц-залом! Ми бачили, що поговорити про роботу в шортах, на килимках біля річки - це набагато креативніше та ефективніше :) Кажуть, що після ККД у компанії різко починає підніматися!
Якщо ви втомилися від міста та офісу – вам на квест чи волейбол. Може ви хочете майстер клас з ударних, гітарну вечірку, або дискотеку в стилі 80х або 90х? Уявіть, поки ви танцюєте біля вогнища або співаєте пісні під гітару із залізним кухлем гарячого чаю... або не чаю ;) - ми для вас готуємо барбекю! Шашлик, овочі-гриль, хрумкий лаваш із сиром – і все це приправлено димком та любов'ю! А після димного вечора біля вогнища рекомендуємо зустріти світанок: вода, що ширяє на світанку, на березі - ви і чашка звареної на багатті кави.
Маршрут сплаву по Снову протікає в малонаселеній зоні, серед лісів. До річки є безліч під'їздів, що дозволяє скласти маршрути різної тривалості. Сплави на байдарках Снову можливі як на один день, так і на вихідні або на три дні. Для любителів гранд-походів можна піти на сплав і на тиждень. По маршрутах сплаву дуже багато дерев'яних містків, які з'єднують потопаючі в зелені береги та безліч піщаних пляжів.
Сплав проходить історично привабливими місцями від Конотопу до Микишина або від села Великий Дирчин до Седніва. Седнів стане обов'язковим пунктом відвідування під час сплаву Сновом, оскільки там ми познайомимося з містичним об'єктом - Юріївською церквою 17 ст. Саме у цій церкві знімали відомий фільм "Вій". А також садиба Чернігівського полковника Якова Лізогуба, де ми пропонуємо відвідати екскурсію і дуже смачно пообідати.
Назва річки Снов у перекладі з санскриту звучить як “купатися”. Завдяки Сновській битві 1068 року, річка увійшла в історію. Ця битва відбулася між військами половецького хана Шарукана та князя Святослава Ярославовича.
Снов є правою притокою Десни, яка в свою чергу впадає у Дніпро. Належить до басейну Чорного моря. Виток річки знаходиться біля села Сновське, що у Брянській області, Росія. Впадає у Десну неподалік Брусилова, Чернігівської області, в Україні.