Сплави Південним Бугом у Миколаївській та Вінницькій областях

Фильтры

Південний Буг – одна з найбільших та повноводних річок України. Русло і притоки Південного Бугу беруть початок і протікаю територією однієї країни. На Поділлі, де річка бере свій початок - русло заболочене, а береги низькі та порослі очеретом, на річці багато запруд та старих водяних млинів.

Сплави по Південному Бугу дуже популярні завдяки унікальній природі та наявності порогів для рафтингу.

Рафтінг на Південному Бузі

Рафтинг на Південному Бузі - це екстремальна, але безпечна і, мабуть, найкраща розвага, яку ви можете вибрати на теплу пору року. Рівень води у Південному Бузі дозволяє сплавлятися по порогах з ранньої весни до пізньої осені. Під час сплавів рівна річкова гладь змінюватиметься на вируючі пороги, і знову на спокійну воду. Тутешня природа дуже різноманітна: чиста, вируюча вода, по берегах скелі та кам'яні валуни, багато зелені та квітучих трав, розливи річки, піщані пляжі та густі зарості листяних лісів.

Для проходження порогів на Південному Бузі вам не буде потрібна додаткова підготовка, але й розслаблятися вам буде ніколи :) Зміна характеру річки дає можливість відпочивати перед проходженням порогів, а на порогах здорово повеселитися. Зручні та надійні рафти, спасжилети, каски та наші відмінні інструктори зроблять ваш сплав комфортним та безпечним. Наприкінці кожного рафтинг-дня на вас чекають смачна і ситна похідна вечеря, історії біля вогнища та теплі спальники.

Корпоратив на Південному Бузі

  • Рафтинг – це сам по собі тимбілдинг, але нам є що ще запропонувати! Найвеселіші інструктори, кухарі, водії, фаєр-шоу, фотограф, відеограф, зйомка з дрону, гітарна вечірка біля багаття.
  • У Мигії - скелелазіння, поїздка на найбільший каньйон країни, кіно просто неба, різні майстер-класи, а також найкрасивіші заходи сонця в поході.
  • Після насиченого сплавного дня потрібно розім'ятись на суші: волейбол, бадмінтон, фрізбі.
  • Після активностей – смачна парадно-дика вечеря на багатті – гриль-меню у наших кухарів просто нескінченне! Багато свіжих овочів, холодних та гарячих напоїв, солодощів та фруктів.
  • Такі корпоративи – це море (у нашому випадку бурхливі пороги) задоволення!

Маршрути сплавів на Південному Бузі

Найцікавіші маршрути сплавів на Південному Бузі знаходяться у Вінницькій та Миколаївській областях, оскільки саме там по руслу річки з'являються пороги через вихід на поверхню кристалічного щита.

Рафтинг на Південному Бузі у Вінницькій області на 2 дні ми почнемо з села Стрельченці, пройшовши Київський поріг та Печерські пороги – фінішуємо в селі Сокілець. Для триденного сплаву на Південному Бузі у Вінницькій області продовжимо третій день рафтити до села Брацлав. Під час водної подорожі на вас чекає обов'язкова зупинка біля занедбаного водяного млина, побудованого в 18 столітті, що належав Потоцьким.

Рафтинг на Мигійських порогах у Миколаївській області проходитиме по ділянці з найбільшими та найцікавішими порогами на Південному Бузі: Млиновий, Інтеграл та Великий Мігейський. За день легко можна пройти ділянку від села Мігія до села Курипчине. Ще один чудовий маршрут на річці Південний Буг: від міста Первомайськ до села Мігія. Сплав від Мігії до Южноукраїнська буде під силу любителям триденної дикої подорожі.

Додаткові розваги на Південному Бузі

Приїхавши на рафтинг в Мигію, ви обов'язково відвідаєте кришталево-чистий кар'єр з блакитною водою, він же Радонове озеро. Урочище Протич – звідки відкривається неймовірна панорама на поріг Інтеграл. Так само, на скелі Протич можна поскалолазити. За 30 кілометрів від Мигії відвідати Актовський та Арбузинський каньйони. По дорозі з Мигії до Києва, заглянути в пункт запуску балістичних ракет і натиснути на червону кнопку (яка, насправді сіра та їх дві) - музей Ракетних військ.

Цікаві факти про Південний Буг

Південний Буг відомий завдяки Геродоту, ще з V століття під назвою Гіпаніс. Назва Гіпаніс у перекладі позначає  “Гі”, “ге” - земля, “пан”, “паніс” – бог родючості. Не дивно, що далі річку називали Бог. Свою сучасну назву річка отримала лише 1814 року.
По руслу річки на поверхню показується найдавніший і найпотужніший геологічний масив – Український щит, завдяки якому річка має пороги у Вінницькій та Миколаївській областях.
На берегах Південного Бугу розташувалося кілька обласних центрів: Хмельницький, Вінниця, Миколаїв. Окрім великих міст, подорожуючи вздовж Південного Бугу, можна відвідати безліч історичних містечок та місць: старовинні палаци, млини та маєтки.