Річка Десна – це справжнє природне диво неподалік Києва. Широка річка зі швидкою течією та практично незаселеними берегами дає нам чудову можливість провести літні дні активно.
Береги Десни біля Києва – популярне місце відпочинку для киян, сплавів на байдарках та турпоходів
На Десну приїжджають на пікнік, на рибалку і щоб просто відпочити від суєти мегаполісу. Багато відпочиваючих люблять переночувати у наметах на березі річки. І звичайно, водні туристи із задоволенням обирають різноманітні маршрути сплавів Десною.
Сплав по Десні - це чудовий варіант сімейного дозвілля та активного відпочинку з друзями. Під час сплаву по Десні ви побачите мальовничі береги, великі піщані пляжі та дикі острівці. З групою будуть пливти досвідчені інструктори, які прочитають інструктаж з техніки веслування та проведуть за маршрутом, показуючи найцікавіші місця. Маршрута та сплавзасоби повинні підбиратися залежно від завдань та побажань групи. Ви можете замовити:
Наприклад, для активних туристів краще вибрати байдарки і якщо є бажання повеслувати, похід на байдарках може бути до 25 км на день. А ось сімейним групам з дітьми зручніше плистиме на рафті (його ще називають пліт) і вибрати маршрут рафтинг по Десні до 10 км по річці.
В одноденному сплаві по Десні на фініші ми запропонуємо вам пікнік – барбекю з шашликами на березі від наших кухарів та активний корпоративний відпочинок на природі.
Якщо ви хочете відправитися в подорож на кілька днів, то найцікавіше вибрати ночівлю в наметах на березі. Ночівля на природі та вечір біля багаття під зоряним небом – це справжня романтика подорожі. Для людей, що люблять комфорт, ми можемо обладнати наметовий табір основними зручностями – біотуалети, літній душ, похідна лазня, тент та туристичні меблі для пікніка. А для компаній, які не наважуються ночувати на природі, можемо допомогти забронювати базу відпочинку на Десні та організувати весь відпочинок під ключ.
Корпоративний сплав по Десні – це чудова спільна пригода, тимбілдинг, веселі ігри біля багаття та шашлики на природі. Сплав річкою згуртує колектив і ближче познайомить співробітників між собою. На Десні немає порогів, тому сплав доступний для новачків, не вимагає великих фізичних зусиль і дозволяє учасникам відпочивати, спілкуватися та насолоджуватися природою.
Також ми можемо провести сплав у форматі тимбілдингу "Піратська гра" та квесту "Сага про Вікінгів". Корпоративний квест ми проведемо під час сплаву. Кожен рафт буде командою, яка змагається між собою. Учасникам під час сплаву потрібно буде відшукати на берегах агентів вікінгів чи піратів, виконати їхні завдання, щоб заробити артефакти для виконання спільного командного завдання на фініші.
На Десні не так багато місць, які можна відвідати під час подорожі, тому що береги переважно заливні та дикі. Але на Чернігівщині на Десні можна знайти багато цікавих місць:
Почати варто з того, що Десною проходив легендарний маршрут з Варяг до Греків. Річка зберігає пам'ять багатьох битвах і війнах, як стародавніх, таких як форсування річки шведами в 1708 року під час Північної війни, і пізніших. У ході підготовки до битви за Дніпро 1943 року під час Другої світової війни Десна створювала труднощі, як німцям, що оборонялися, так і наступаючим радянським військам.
Існують і більш давні згадки про поселення на берегах Десни. Найдавніші датуються II – III тисячоліттям до нашої ери. У VII – VIII столітті на крутих піщаних берегах річки виникало безліч укріплених поселень, оскільки рельєф берега сам собою служив природним укріпленням. Надалі подібні поселення сформували одне з найстаріших та найбагатших міст Київської Русі – місто Чернігів. За рахунок транзиту товарів, що йшли з Візантії, північних країн норманів та земель арабів, місто швидко розвивалося і багатіло. Перші згадки про Чернігів датуються ІХ століттям. Таким чином, можна сказати, що Десна унікальна не лише своєю природою, а й давньою історією.
В наш час річка Десна являє собою порівняно широку і глибоку річку, в деяких місцях ширина досягає 400 м, а глибина 17 м, у неї порівняно швидка течія як для рівнинної річки. Обривисті піщані береги пориті норами берегових ластівок, що рясно літають над річкою, подібні береги перемежовуються з ділянками зарослими лісом і численними, особливо в районі населених пунктів, пляжами.
Річка частково судноплавна, на Київщині ближче до Дніпра часто можна зустріти буксири, які штовхають баржі. За Радянського Союзу існувало кілька поромних переправ, але за недостатнього фінансування і через часті повені вони були занедбані.
При тривалому сплаві в кілька днів пейзаж на річці не здається однорідним, він змінюється і завжди залишається цікавим. Через форму берегів на річці дуже тихо та спокійно, вона плавно, але наполегливо петляє лісостепом півночі України.
Річка, не дивлячись на велику кількість відпочиваючих, користується великою популярністю серед рибалок. Улов зазвичай становить: плотва, лящ, подуст, густера; крім того, з хижих риб удосталь водиться щука, судак, окунь. Любителі нічної риболовлі ловлять сома, в основному, там трапляються невеликі екземпляри, але є шанс упіймати і досить велику особину.