Про морський каякінг

Кожна людина, яка любить веслувати на каяку і часто проводить вихідні сплавляючись річками, просто зобов'язана хоч раз спробувати, що таке морський каякінг. Відчути всю могутність стихії можна тільки побувавши у відкритому морі на маленькому човнику, і тоді відразу розумієш, що seakayaking зовсім окремий вид водного туризму, який має багато нюансів у порівнянні зі сплавом по рівнинних річках та рафтингом по порогах.

Особливості морського каякінгу

  • Для сплаву морем використовують морські каяки і байдарки, оснащені фартухами для весляра (каякерські спідниці), щоб вода від хвиль не потрапляла всередину човна.
  • Вітер – слід уважно вивчити прогноз погоди перед сплавом та стежити за зміною вітру. Вітер провокує хвилі, що ламаються, і розганяючись на великому просторі, може значно коригувати ваш курс і швидкість пересування. Також вітер впливає на відчуття температури. У холодну пору року вітер може значно знижувати температуру, через це учасники сплаву будуть мерзнути, а влітку вітер обдуваючи прохолодою може створити ефект прохолоди і, якщо забути намазати відкриті ділянки тіла сонцезахисним кремом або закрити одягом, можна отримати значні сонячні опіки.
  • Хвилі – це окрема наука, яку вивчають моряки. У хвиль є висота, довжина, крутість і швидкість. Хвилі бувають вітрові, приливні, баричні (що виникають від змін атмосферного тиску) та змішані. Загалом це окрема наука. Вирушаючи в невелику подорож каякеру, важливо бути уважним до прогнозу погоди, хвиль і стежити за їх змінами.
  • Методи порятунку і самопорятунку на морі - перебуваючи далеко від берега в морі, швидко зачалити каяк, що перекинувся, і злити воду на березі не вийде, тому вирушаючи в сплав морем потрібно вивчити методи зливу води з каяку прямо на воді і методи посадки людини в каяк з води . Для цього є спеціальні прийоми та елементи спорядження для порятунку. Також потрібно оснастити каяк ємностями непотоплюваності або забезпечити герметичність відсіків каяку, щоб човен тримався на воді під час перевороту.
  • Запасний маршрут – при плануванні сплав морем, потрібно враховувати те, що можливо в якийсь день через високі хвилі ви не зможете вийти в море, і для того, щоб не нудьгувати, потрібно продумати якісь цікаві місця та туристичні пам'ятки можна відвідати в окрузі. Також можна продумати запасний маршрут сплаву, якщо поруч є річки або лимани.
  • Морський трафік – каякер, має забезпечити свою видимість на воді за допомогою яскравого кольору спасжилета та човна. Але навіть незважаючи на це, для великих кораблів каякер може бути непомітним, тому при перетині шляхів судноплавного транспорту потрібно бути максимально уважними і робити це максимально швидко. При цьому, за законом, каякер повинен дотримуватись навігаційних правил, як і інші судна.
  • Прикордонні території – якщо ваш маршрут проходить як наш, Чорним морем, яке є кордоном держави, це означає, що для виходу на маршрут потрібно отримати дозвіл у прикордонників. В Україні для отримання такого дозволу потрібно переглянути на сайті прикордонної служби електронну адресу та реквізити та надіслати повідомлення-повідомлення зі складом групи до прикордонної застави.

Один із найулюбленіших наших маршрутів для сплаву на морі проходить у Миколаївській області в районі села Рибаківка, бо саме там знаходиться таємничий, знаменитий ще з античних часів, острів Березань.

Історія острова Березань

Перші поселення на острові Березань утворилися ще у 7 ст. е., коли за результатами досліджень він був півостровом, який починався від мису Аджіяск. На острові Березань утворилося поселення-держава Ольвія, тому зараз острів ставиться до Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія».

Острів Березань завжди притягував до себе, тож був відомий і за часів Київської Русі, і за Запорізьких козаків, був захоплений турками, а потім служив гарнізоном для військових.

Дві відомі історичні події, які завжди розповідають про острів туристам:

1. На думку дослідників творчості Пушкіна, острів Березань став прототипом острів Буян із казки «Про царя Салтана». Пушкін, швидше за все, побачив острів, коли був у засланні в Одесі і мандрував округом.

«Їдемо прямо на схід,
Повз острова Буяна,
У царство славного Салтана...» (1831)

2. Над островом підноситься обеліск на згадку про лейтенанта Шмідта, якого розстріляли на острові разом зі своєю командою за повстання на крейсері «Очаків» у 1905 році. Монумент у вигляді вітрила був встановлений у 1968 році, це залізобетонне трисекційне вітрило заввишки 15 метрів.

Ми щиро бажаємо, щоб у житті кожного каякера та байдарочника стався сплав морем, це абсолютно точно того варте. А записатися до морського каяк-туру на острів Березань можна тут. Даний сплав ми проводимо щовесни, а також його можна замовити індивідуально для своєї групи.

Дивіться відео про наш сплав Чорним морем

Наші тури на морських каяках и байдарках на морі: