Пороги Південного Бугу в Миколаївській області – одне з найкращих місць для рафтингу в Україні з кінця квітня по початок листопада. Сплави тут проходять територією Національного парку «Бузький Гард», який тягнеться майже на 80 км від Первомайська до Южноукраїнська. Унікальна місцевість із виходами гранітних порід та скелями створює неповторні краси серед української рівнини, тим самим залучаючи любителів бурхливої води та дикої природи.
Перша серйозна перешкода починається відразу нижче за Первомайськ - стара напівзруйнована дамба. Проходити цей поріг потрібно дуже уважно і злагоджено, тому що річка круто переливає дамбу та утворює невисокий водоспад заввишки приблизно 1,5 м із великою хвилею внизу.
Найцікавіші пороги знаходяться на ділянці річки у селі Мигія. Тут річка робить кілька крутих поворотів та біжить серед гранітних берегів, утворюючи потужні пороги.
Безпосередньо вище за Мигії беруть початок перші пороги - Грушівський, Компанійський і Млинний.
З боку села Грушівка розташований цікавий для рафтингу поріг – Грушівський. Грушівський півторакілометровий поріг проходить правим руслом Південного Бугу і є низкою шивер і швидкоплинів з хвилями серед каміння і скель, тікати від яких на човні цікаво і драйвово, особливо навесні, коли води в річці багато. Але і влітку в порозі не нудно, можна робити зупинки для купання та насолоджуватися теплим природним джакузі прямо у річці.
Млинний поріг знаходиться на лівій протоці річки. На даний момент поріг осушено, внаслідок відновлення діяльності Мигійської міні ГЕС та відведення води для вироблення електрики. Але навесні, коли вода сильно піднімається, на порозі можна проходити на каяках і байдарках.
Далі перед Великим Мигійським порогом слідує невелика ділянка річки без порогів у мальовничій місцевості. Сам Великий Мигійський чи Запорізький поріг виглядає як низка великих хвиль, сплав по яких доставить масу вражень і нікого не залишить байдужим – справжній природний аквапарк.
Наприкінці Великого Мигійського порогу річка поділяється на дві протоки:
Пороги Великий Мигійський, Інтеграл та Червоні ворота обов'язково проходять туристи, які приїжджають на рафтинг у Мигії.
Після проходження основних порогів, сплав проходить у дикій місцевості нацпарку з великою кількістю птахів та красивою природою навколо, серед гранітних островів та високих скельних берегів. Але розслаблятися не варто, тому що течія швидка і попереду пороги.
Найбільший із них – поріг Куріпчанський – довга ділянка річки з хвилями, перекатами та валунами в руслі. Подолати таку – це справжня пригода.
Далі на нас чекають мальовничий сплав та дуже високий Іванівський міст через Південний Буг, після якого буде серйозний поріг біля хутора Львів. На річці після мосту зустрічається велика кількість локальних перешкод у вигляді шиверу, утворених декількома зруйнованими старими млинами. Південний Буг тече в глибокому каньйоні, де течія то прискорюється, то сповільнюється. Є кілька нескладних ділянок із швидкоплинами, де річка дає можливість повною мірою насолодитися відпочинком на воді.
Нижче до міста Южноукраїнська на Південному Бузі починається Олександрівське водосховище і порогів на річці вже немає.