Що можна побачити в Мигії? Мигія – це унікальне природне місце у Миколаївській області. Любов до пішохідного, гірського та водного туризму у багатьох людей починається саме тут.
Ми зібрали для вас перелік природних та архітектурних пам'яток у Мигії, в пішої доступності від кемпінгу "Зелена Черепаха". Екскурсія в Мигії стане чудовим доповненням до активного відпочинку в кемпінгу.
На півдні країни розташувалася казкова земля - "Бузький Гард". Це - національний природний парк. Цікаве поєднання – гори, степ та річка, роблять цей край дуже різноманітним та багатогранним. Тут у полях росте ковила, сон трава, цвітуть тюльпани, дикі іриси, а в небі, між гранітними скелями літає орел карлик, по степу повзає полоз… Краса неймовірна!
Це дивовижне місце може порадувати туриста старовинним водяним млином, гранітним озером, скелями і звичайно ж порогами, які приваблюють любителів сплавлятися на рафтах, байдарках, каяках, пакрафтах. Ми розповімо про все це докладніше, щоб ви змогли самостійно вирушити на екскурсію Мигією.
От тільки невідомо, якого саме Скаржинського, бо історія свідчить, що їх було троє. Вони будували, удосконалювали та очолювали її.
Родоначальник млина, збудованого з граніту Мигійської каменоломні та цегли з місцевого цегельного заводу у 18 столітті – Петро Скаржинський. Перший млин пропрацював 64 роки, але через сильний паводок у 1840 році, опинився під водою.
Але недовго вона простояла затоплена і вже через рік син Петра - Віктор Скаржинський, відновив її і дав друге дихання. Він зумів домогтися популярності цього млина завдяки якості борошна та великих обсягів виробництва. Борошно продавали навіть на міжнародному ринку у Константинополі. Це було «золоте століття» млинового виробництва для Мигійського млина.
Після Петра – Йосиф Скаржинський, модифікував млин та добудував 5 поверхів (так він виглядає нині). Потім зняв жорна і встановив турбіни з електрогенераторами, і млин перетворився на гідроелектростанцію. Будівля млина виглядає, як справжній замок і вартий вашої уваги.
За 300 м від Млина Скаржинських є малий млин Скаржинських, будівля його зруйнована, але залишився кам'яний міст через невеликий струмок, дуже інстаграмний об'єкт, але на нього рідко потрапляють туристи, оскільки він захований на затоці, що заросла чагарником.
На скелі, приблизно за 100 м від млина, височить пам'ятна стела Таращука Сергію Володимировичу, голові Національного Екоцентру України. Він зробив вагомий внесок у природоохоронний розвиток Миколаївщини. Був активним організатором компанії "Гарду-так". Його активна участь сприяла утворенню регіонального ландшафтного парку “Гранітно-степове Побужжя” (2009 р. перейменований у національний природний парк “Бузький Гард”) і регіонального ландшафтного парку “Кінбурнська коса”. Особистою заслугою був список місцевих рідкісних тварин, яких занесли до Червоної книги.
За півгодини ходьби від стели знаходиться затоплений Орликівський гранітний кар'єр, який наповнився водою. У народі його називають Чорне озеро. Це другий за величиною затоплений кар'єр у Мигії. Вода у ньому чиста, прозора і остаточно не вивчена. Дуже красиво виглядає озеро серед скель і тут практично ніколи не буває великого скупчення людей. Поруч із озером знаходиться старт одного зі сплавів туркомпанії "4 сторони".
На краю села Мигія є гранітний кар'єр глибиною до 40 метрів, який наповнився водою, після того як у ньому припинили видобуток граніту в другій половині ХХ століття. Вода в озері блакитного кольору із вмістом радону. Приваблює озеро своєю красою, що відкривається з високих скель навколо та правильною формою. Завдяки своїй глибині є чудова можливість стрибати зі скель у воду.
Обрамлення скелями робить його незвичайним і відмінним місцем для фотосесії. Для цього нещодавно обладнали оглядовий майданчик над озером, щоб побачити всю красу з висоти пташиного польоту та зробити чудові фото для інстаграм. А щоб відвідування озера було не таким одноманітним, тут з'явилися деякі розваги – швидкісний тролей та катання на сап-дошці (SUP).
Головна пам'ятка у Мигії – Мигійські пороги, найвідоміша частина Національного природного парку «Бузький гард». На ділянці річки в районі села близько десяти порогів, які мають свої назви. З усієї країни і не лише сюди з'їжджаються любителі греблі. Каяки, каное, рафти, катамарани, пакрафти, САП – вибір на будь-який смак. Рафтинг у Мигії сподобається не лише дорослим, а й дітям. Для того щоб навчитися веслувати, досить просто приїхати та скористатися послугами досвідчених інструкторів, які все вам розкажуть та покажуть. А ось якщо вже є досвід веслування, то є можливість взяти участь у змаганнях, які тут регулярно відбуваються. Також розроблено пішохідний маршрут у Мигії вздовж Південного Бугу, щоб побачити красу річки могли навіть ті, хто не йде на сплав.
Знаходиться поряд з Родоновим озером, і є одним із визначних місць урочища Протичанського. Висота скелі 40 метрів. На скелі є кілька очищених скелелазних трас - це улюблене місце в Мигії для скелелазів та новачків-альпіністів. Також туристи можуть піднятися на скелю крутою пішохідною стежкою, щоб помилуватися видом на поріг “Інтеграл”. Це чудове місце зустріти світанок та захід сонця.
Прекрасна природа Мигії будь-якої пори року, не залишить нікого байдужим. Завітавши в таке місце, хочеться з гордістю говорити, що це наша багатогранна Україна.